If I want to share my classes with an additional student, how much more does the class cost per person?
If you are interested in having a friend or family member join your classes, we can certainly accommodate.
There is an extra cost for joint and group classes, here's how it works:
With each extra person, the class cost increases by 50 percent. For example, if one person pays $20 USD per hour for individual classes, then the cost of joint classes would be $30 USD per hour.
To buy joint or group classes you can do so directly via your student dashboard, just be sure to select the correct number (of participants) from the 'number of students' dropdown.